איך יוצאים מהמינוס
שמצטבר כל חודש?

קחו את המצב הכלכלי שלכם צעד אחד קדימה!

קבלו בחינם את ערכת - 7 הצעדים לחיסול מוחלט של האוברדרפט

קחו את המצב הכלכלי שלכם צעד אחד קדימה!
קבלו בחינם את ערכת – 7 הצעדים לחיסול מוחלט של האוברדרפט

ארז שלח לי אימייל קצר: "איך אני יוצא מהמינוס שמצטבר לי כל חודש?" – שאלה קצרה בלי שום נתון מספרי. זה מה שעניתי לו, וכך הייתי עונה ל- 2/3 מהאוכלוסייה שחיים לצערי באוברדרפט:

הדרך לחסל את המינוס היא לעשות פעולות הפוכות ממה שאתה ככל הנראה עושה כעת. אתה כותב כאן שהמינוס מצטבר מחודש לחודש – והדרך הנכונה היא שהפלוס יצטבר מחודש לחודש.

שים-לב, אני לא עושה צחוק מעבודה. אני מתכוון לכל מילה שאני כותב. אולי זה נראה לך פשוט מידי או לא רציני (כי אתה לא רואה איך זה אפשרי) – אבל זו בדיוק הדרך הנכונה. אתה רוצה לחיות בפלוס – אבל אתה עושה פעולות שמובילות למינוס.

אולי יהיה קל יותר להבין זאת אם אתן דוגמא: נניח שאתה נמצא בתל-אביב – ורוצה להגיע לחיפה. אתה יכול לטוס, לשוט, לנסוע ברכב, באוטובוס, ברכבת, לרוץ, ללכת – אבל הכי חשוב שתהיה בכיוון של חיפה. אם תתקדם בכיוון הנכון – "בסופו של יום" תגיע אל היעד. אבל אם לעומת זאת תצא מתל-אביב – ותתחיל ללכת לכיוון באר-שבע – בכל רגע אתה מתרחק מן המטרה שלך.

הדרך להגיע לחיפה – היא לנוע (במהירות הגבוהה מאפס) בכיוון חיפה. זה הכי פשוט שבעולם. הדרך להצלחה בכלכלת המשפחה (ובכל תחום) היא:
1. לעשות! 2. פעולה אחת קטנה 3. בכיוון הנכון 4. בהתמדה… 5. ולשפר כל הזמן…
הנוסחה הזו עובדת בשני הכיוונים.

אם אתה מתקדם לכיוון הפלוס – הרי בכל חודש אתה עושה פעולה אחת קטנה (=יתרת זכות של 1 ₪) בכיוון הנכון. אם תמשיך לעשות זאת בכל חודש, ותשתפר כל הזמן (= 2 ₪, ואח"כ 3 ₪, וכד') – בסופו של דבר תגיע לפלוס. יתירה מזאת: היות והתנועה שלך היא בכיוון הנכון – אתה תגלה לאורך הדרך עוד-ועוד שיטות כדי להתייעל, משום שהיכן שנמצאת תשומת-הלב שלנו – שם יש תוצאות.

אם לעומת זאת אתה מידרדר לכיוון המינוס – הרי בכל חודש אתה עושה פעולה אחת קטנה (=יתרת חובה של 1 ₪) בכיוון הלא-נכון. אם תמשיך לעשות זאת בכל חודש, ו"תשתפר לרעה" (=תרע את מצבך) כל הזמן (= 2 ₪, ואח"כ 3 ₪, וכד') – בסופו של דבר תגיע ל"מינוס גדול הרבה יותר". גם כאן, תגלה שהמומנטום השלילי מדרדר אותך יותר ויותר לעבר המטרה הלא-ראויה: הריבית ד'ריבית תגרום לכך שההוצאות שלך יהיו בכל חודש יותר ויותר גדולות – וכך יורע מצבך.

הדרך לצאת מן המצב היא לרכז מאמץ – ולהסתובב לכיוון היעד שלך. אם אתה רוצה להיות בפלוס – סובב את חרטום האונייה, דרוך חודש אחד במקום (=תקציב מאוזן) – ואז לאט-לאט תתקדם ותשפר לכיוון הפלוס.

משפחות שעברו איתי את הדרך הזו מספרות לי שזה היה פשוט וקל יותר ממה שזה נראה… אז ארז, (וכל מי שקורא זאת) – זו בדיוק הדרך, וככל שתמשוך את זה יותר שנים – ככה ההרגל הזה יתקבע, ויהיה לך הרבה יותר קשה לשנות!
הדרך לשנות כיוון – היא לקבל החלטה, ואז לשנות – ועדיף: עכשיו!

עניתי לך ברמה התיאורטית, משום שלא שלחת לי נתונים, אבל גם לו ידעתי עוד פרטים – תשובתי לא היתה משתנה בהרבה. כדי להיות בפלוס – צריך לעשות בייבי-סטפס: פעולה אחת קטנה, בכיוון הנכון, בהתמדה, ולשפר כל הזמן…

בהצלחה!

מוזמנים לשתף ולהגיב >>

מה חדש?

תלמידים מספרים

מאמרים חשובים

רשתות חברתיות

קחו את המצב הכלכלי שלכם צעד אחד קדימה!
קבלו בחינם את ערכת – 7 הצעדים לחיסול מוחלט של האוברדרפט

קחו את המצב הכלכלי שלכם צעד אחד קדימה!

קבלו בחינם את ערכת - 7 הצעדים לחיסול מוחלט של האוברדרפט

דילוג לתוכן